Polityka prywatności

Jak zapewne wiesz, Twoje dane osobowe podlegają specjalnej ochronie ze względu na przepisy RODO.  Jeżeli chcesz dołączyć do naszego Konstytucyjnego newslettera, musisz zaakceptować politykę prywatności – wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej. Adresy mailowe są traktowane jak dane osobowe więc bez obaw – do ich ochrony i przetwarzania podejdę tak samo skrupulatnie jak do przepisów Małej Rodzinnej Konstytucji (wink).

Zasady ogólne i cel przetwarzania

Formularz kontaktowy

By skontaktować się ze mną przez formularz kontaktowy, należy podać imię i nazwisko oraz adres mailowy. Celem przetwarzania danych przez formularz kontaktowy jest umożliwienie nam wzajemnej korespondencji. Po zakończeniu naszej wymiany maili nie będę przechowywać Twojego maila, chyba że będzie tego wymagała nasza dalsza współpraca lub dasz mi jasno do zrozumienia, że mogę jeszcze w przyszłości do Ciebie napisać.

Kontakt przez formularz, nie dodaje Twojego adresu mailowego do Newslettera.

Newsletter

Newsletter powstał po to, by każdy zainteresowany projektem Mała Rodzinna Konstytucja, mógł otrzymać co jakiś czas świeże aktualności i informacje o projekcie. Wiadomości będą informować o nowych wpisach na blogu oraz innych inicjatywach związanych z projektem – płatnych lub bezpłatnych warsztatach, prelekcjach, webinarach lub spotkaniach.

  1. By zapisać się do newslettera, wystarczy podać imię/pseudonim i adres mailowy.
  2. Podanie adresu jest dobrowolne, ale jest niezbędnym warunkiem, by zapisać się do newslettera.
  3. Dane subskrybentów newslettera podlegają ochronie zgodnie z zasadami RODO.
  4. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) dane subskrybentów będą przetwarzane przez Artura Mączkę, czyli przeze mnie, więcej informacji w akapicie „administrator danych osobowych”
  5. Subskrybenci newslettera mają prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych. W tym celu należy skontaktować się z administratorem danych osobowych. Więcej informacji w akapicie „administrator danych osobowych”.

 

Administrator danych osobowych

  1. Administratorem Twoich danych osobowych jestem ja – Artur Mączka, operuję pod działalnością gospodarczą Amigo Artur Mączka, NIP: 7542054148, adres – Świętojańska 99/4 Gdynia, 81-381.
  2. W sprawach związanych z danymi kontaktuj się ze mną pod adresem a_maczka@wp.pl
  3. Poza serwisem Mailchimp nie udostępniam Twoich danych nikomu innemu. Więcej informacji o newsletterze Mailchimp w następnym akapicie.

Udostępnianie danych systemowi Mailchimp

Newsletter jest obsługiwany przy pomocy usługi Mailchimp. Serwery obsługujące Mailchimp znajdują się na terenie USA, więc Twój adres mailowy jest przekazywany poza Unię Europejską. Mailchimp przyjął zasady Privacy Shield, i przestrzega przepisów Unii Europejskiej w zakresie ochrony danych.

Privacy Shield to specjalne rozporządzenie opracowane przez Amerykański departament handlu, reguluje przetwarzanie danych osobowych poza terenem Unii Europejskiej.

Twój adres e-mail jest w bazie dopóty, dopóki nie wycofasz zgody na przetwarzanie.

System MailChimp odnotowuje adres IP, z którego nastąpiło zapisanie do newslettera oraz to czy mail został otwarty. Pomaga to określić, do ilu użytkowników realnie trafiają wiadomości.

Wycofanie subskrypcji

By zrezygnować z otrzymywania newslettera, napisz do mnie bezpośrednio lub kliknij odpowiednio oznaczony link w stopce maila. W momencie, w którym wycofasz zgodę na przetwarzanie danych, zostaną one usunięte z bazy.