Tłumaczenia Małej Rodzinnej Konstytucji

Cześć!

Piszę po długiej nieobecności, powodowanej czasem zwątpieniem, czasem (jeszcze) brakiem umiejętności wyznaczania kolejnych celów w realizacji tak ambitnego i wymagającego przedsięwzięcia jakim jest prowadzenie bloga a czasami po prostu zwykłym lenistwem… (czy jest ktoś kto wytłumaczy mi jak znaleźć jakiś emotikon na zawstydzenie?) 🙂

Wszystkim sympatykom projektu i przyjaciołom, którzy wiedzą już o Małej Rodzinnej Konstytucji i wspierają mnie w jego realizacji – dziękuję za słowa otuchy i wszelkie uwagi. Będę wdzięczny za Wasze komentarze i krytyczne spojrzenie na rozwijany projekt.

Dzisiaj moment szczególny – Mała Rodzinna Konstytucja, dzięki tłumaczeniom sympatyków projektu – dostępna jest w trzech wersjach językowych (nie licząc, rzecz jasna, oryginalnej polskiej wersji). Angielskie tłumaczenie przygotowała Marta Ramolla, szwedzkie zawdzięczam Elisabeth Nilsson, a czeską wersję opracował Aleś Bartusek. Jeżeli posługujesz się którymś z wyżej wspomnianych języków lub znasz kogoś, kto Twoim zdaniem mógłby być zainteresowany podpisaniem Małej Rodzinnej Konstytucji – napisz do mnie a prześlę Ci ten tekst w odpowiedniej wersji.

Wszystkie tłumaczenia, podobnie jak oryginalny, pełny tekst Małej Rodzinnej Konstytucji – udostępniam wyłącznie na użytek własny. Na tak wczesnym etapie tego projektu możesz liczyć na testowe, bezpłatne wersje w wersji pdf oraz – dla przyjaciół, znajomych i sympatyków projektu zamieszkałych w pobliżu Trójmiasta również w wersji papierowej odbieranej osobiście 🙂

Klauzula prywatnego użytku i otrzymania bezpłatnego pdf’a z Małą Rodzinną Konstytucją wymaga również Twojego zaangażowania w promocję samego projektu. Plik pdf z pełnym tekstem MRK otrzyma każdy, kto udostępni projekt w mediach społecznościowych lub zamieści komentarz pod jakimkolwiek artykułem opublikowanym na blogu i poinformuje mnie o tym fakcie poprzez formularz kontaktowy na stronie Małej Rodzinnej Konstytucji

Szczególnie cenione są komentarze krytyczne, umożliwiające wprowadzanie poprawek do projektu MRK oraz samej treści kolejnych wydań Małej Rodzinnej Konstytucji. Usuwane będą komentarze anonimowych hejterów. Nie będę w tej chwili definiował pojęcia hejtu – pozostawiam to na razie własnej, subiektywnej ocenie.

Udostępniając projekt pomagasz w rozwoju unikalnego, autorskiego projektu MRK i stajesz się częścią rosnącej społeczności sygnatariuszy Małej Rodzinnej Konstytucji.

A zatem – udostępniaj! Informuj! Komentuj!

Jeżeli Ty lub Twoi znajomi natrafiliście na projekt MRK wcześniej, podpisaliście kiedyś Małą Rodzinną Konstytucję i możecie się podzielić DOŚWIADCZENIEM związanym z funkcjonowaniem tego dokumentu w uniwersum Waszej Rodziny – napisz o tym koniecznie! Szacuję że kserówki oraz uroczyste, wydrukowane na ręcznie czerpanym papierze egzemplarze Małej Rodzinnej Konstytucji trafiły do około 100 rodzin. Pomóż proszę dotrzeć do tych osób: udostępnij tą wiadomość.  Każda opinia o stosowaniu zaproponowanego przeze mnie rozwiązania jest niezwykle cenna i pomoże naszemu zespołowi w rozwijaniu społeczności rodzin szczególnie dbających o relacje.

Dziękuję za Twój czas i zainteresowanie.

Serdeczności,

Artur

Photo by ArtsyBee from Pixabay
& edited by Julia Kurgan

Dodaj komentarz